eheim cllasic 2217

Witam
Doradzcie zakladam nowy baniak 350 litrow, przejrzalem troche internet i zdecydowalem ze wsadze do niego filtr eheim 2217 tylko zastanawia mnie jakie wklady w nim umiescic z tego co czytalem najlepiej by bylo wsadzic od dolu ceramike, 1 lub 2 gabku ina wierzch wate.
Ze starego zbiornika mam jeszcze kaskade aquarela fzn2 i zastanawiam sie czy zainstalowac ja jako filtr mechaniczny.
CO POWIECIE O TAKIM ZESTAWIE I CZY KUBEL TAK ZBUDOWANY SPELNI SWOJA ROLE
Odpowiedz
Też stałem przed tym wyborem kiedy zmieniałem akwarium na większe.
I też zdecydowałem się na E2217. Bardzo przydatną rzeczą są do niego te zawory podwójne pozwalające na oddcięcie i wyczyszczenie filtra bez ruszania rurek. (To musisz sobie przemyśleć jeszcze.)
W moim mam tak jak piszesz, od dołu mam Azoo 4in1, Azoo bio glass, Matrix i na końcu 1x gąbkę i 1x wate.
Drugi filtr na pewno będzie przydatny, chociażby do mieszania wody.
Skoro przejżałeś neta to nie muszę pisać o zaletach eheimów.
Kiedyś po czyszczeniu filtra zapomniałem sobie odkręcić te zaworki i głoiwca rano była dość ciepła, po odkręceniu schłodizła się i pracuje normalnie już 5lat. :-)
Odpowiedz
A jak czesto czyscisz gabke i wate
Co do zaworow e2217 plus ma to juz w zestawie
Napisz mi jeszcze czy taka konstrukcja wkladow do filtra trzyma parametry wody w normach czy trzeba cos jeszcze kombinowac z chemia co jakis czas i jeszcze jedno czym oddzielasz poszczególne wkłady miedzy sobą ?
Odpowiedz
Jeśli chodzi o chemię to oprócz nawozów sporadycznie kupuję jakieś bakterie azoo albo seachem'a.
A parametrów nie mierzę - rośliny rosną, rybą się nic nie dzieje.
Filtr 2217 czyszcze raz na 6-7 miesięcy co i tak jest pewnie moją nadgorliwością.
U mnie za mechanika robi E2213 tylko z gąbką i watą, i tego czyszczę co 2 miesiące (kiedy mi się przypomni albo przepływu już nie ma).
P.S. Na wlocie do 2217 mam gąbkę co trochę zmniejsza przepływ ale za to w środku jest czysto.
Odpowiedz
czyli w 2217 wata i gabka czyszczona jest co pół roku tak?
a czym oddzielasz poszczególne media miedzy soba?
Odpowiedz
Cały 2217 czyszcze co pół roku. Te całe azoo i matrixy też przepłukuję wodą z akwa.
4in 1 jest luzem nasypany na to wchodzi w worku bio-glass i na to luzem matrix. Jak coś się pomiesza to nie dziubię i nie rozdzielam (jestem leniwy; a i tak wszystko jest w 1 filtrze).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości