Korzeń? - A nie może być kawał drewna?

Hej!

W tamtym roku wracając z delegacji (jak zwykle) rozglądałem się podczas jazdy myśląc właśnie o jakimś korzonku do akwarium. Zauważyłem między Rudną a Lubinem nie duży lasek dębowy, rozrzedzony właśnie po wycince. Wielkie dęby leżały przy drodze, więc zjechałem w las i poczłapałem jakiegoś okazu szukać. Niestety, dęby leżały, a korzenie i cała reszta ciągle w ziemi Smutny. Wyrwać tego nie idzie, bo nawet jakbym zaczął te bydle ruszać to ktoś widząc mnie by się puknął w głowę. Kłody ogromne, drwale nie przecinają drzewa do końca więc kawałek kłody był oderwany ze środkowej części drzewa. Fajnie wyglądał więc go zabrałem. Oczyściłem na działce i wrzuciłem do beczki która stoi pod rynną. Leży sobie już dobry roczek, wodę deszcz podmienia, za jakiś czas popędzę na działkę wyciągnę i o obadam. W sumie posta mogłem napisać po sprawdzeniu co z tego będzie ale moje pytanie brzmi:
1. Czy ktoś już próbował używać drewna (nie korzenia) i co z tego było ile wytrzymało?
2. Czy jeśli faktycznie okaże się twarde to gotować to w solance?
3. Czy może zostawić jeszcze na rok? (nie śpieszy mi się)
Odpowiedz
Moim zdaniem możesz wrzucać. Przerobiłem już trochę korzeni i drzew w akwariach i nigdy nie było problemu a co do gotowania w soli to zawsze gotowałem te krajowe a mangrowce tylko polewałem wrzątkiem. Oczywiście czym dłużej będzie w wodzie to pewnie lepiej ale rok to już sporo
Odpowiedz
Oczywiście że może być taki kawał drewna do akwa ,tak samo kora,gałęzie,tylko takie stare wycinane dęby lubią baaaardzo barwić wodę,wylej tą co masz nalej świerzej i potygodniu-dwóch sprawdż jej kolor,piszesz że drewienko moczy się długo to może i już przestało ,,kolorować" jeśli tak to sparz wrzątkiem i do akwa.
Odpowiedz
No to jak tylko na działeczkę zawitam to sprawdzę.
Dzięki za odpowiedzi. Odpiszę co z tego wyszło.
Odpowiedz
Jak najbardziej powinno się nadawać. Ja w swoim miałem podobne i zdawało egzamin w 100%...
Tylko tak jak Seba napisał jeśli nie zależy Tobie na "herbacie" to sprawdź czy nie zabarwi wody...
Odpowiedz
Hehe. Tak się za tą kłodę zabierałem że aż o niej zapomniałem. Na szczęście rodzice mi przypomnieli ( hej Marcin a tam na działce w beczce to jakiś kawał drewna leży) no i mi się przypomniało... po 3 latach. Drewniaka wyciągnąłem, przeczyściłem szczotką (miękkiego drewna nie było) więc siup do akwarium i leży już sobie tydzień czasu. Rybcie obadały. Otoski się ładnie do niej przykleiły więc wszystko ok.
Odpowiedz
Zrób zdjęcie jak się kłoda w akwarium prezentuje.
[Obrazek: canon2.png]  70D |C 24-70 f/2.8 L USM | C 50 f/1.4 USM | C 18-55 f/3.5-5.6 IS II | C 80-200 f/4.5-5.6 |
Macro Rings 13-21-31mm | Velbon Sherpa 600R | YN-600EX RTII | YN-300 Air Pro LED
i parę innych drobiazgów

...PhotoShop
jest jak cebula ...ma warstwy

[Obrazek: endomondo2.png]
Odpowiedz
Na razie nie ma co pokazywać bo akwarium startuje od nowa, pusto trochę, ale jak tylko coś urośnie i i rybcie się pokażą to fotkę zrobię.
A co mi tam - co prawda to zdjęcie z innego tematu, ale kłoda leży po prawej stronie - zasłania wlot filtra i grzałkę.
[Obrazek: IMAG1254.jpg]
Odpowiedz
Wypoziomuj ten baniak bo to cykająca bomba....
Odpowiedz
Stoi już tak 5 lat. W niedalekiej przyszłości (może na 3 lata) będę robił nowy stolik z regulowanymi stopkami Uśmiech
Odpowiedz
Ładnie "odgrzany kotlet" Język
Co do baniaka z fotki to może postać następne 5 lat, a może tydzień :/
Różnie to bywa i lepiej zawsze dmuchać na zimne Oczko

"Małe jest piękne ale w dużym rybki czują się lepiej" Uśmiech

Uprzejmie informuję, że odpowiedzialność ponosić mogę jedynie za to, co sam napisałem . Nie za czyjeś domysły, dopowiedzenia, nadinterpretacje, halucynacje, takie sytuacje.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości